BIST 8.057
DOLAR 28,90
EURO 31,23
ALTIN 1.877,02
GÜNCEL

İstanbul böyle dolu görmedi! işte olay görünütler

İstanbul'u 1 saat içinde afet yerine çeviren fırtına önce yağışla patladı. Gökyüzü simsiyah olduğunda yaşanacakların habercisi gibiydi. Rüzgarla birlikte yağışın ardından dolu başlayınca herkes eşi benzeri olmayan bir felaketle yüzyüze olduğunu farketti.

İstanbul'da aniden başlayan yoğun yağmur ve fırtına nedeniyle yollar adeta göle döndü. Afeti andıran yağmur ve fırtına nedeniyle insanlar panik yaşadı. Üstgeçitten ve panolardan fırlayan panolar yollara savruldu. Yoğun yağmur, D-100 Karayolu'nu adeta göle çevirdi, yolda su birikintileri oluştu. Bazı araçlar yolda kaldı. 

Rüzgarın etkisiyle ağaçlar yan yattı. Bardaktan boşalırcasına yağmur yağmaya başladı. Hemen ardından dolu taneleri geldi. Yaklaşık 2 dakika boyunca ceviz büyüklüğünde iri dolu taneleri her yeri dövmeye başladı. Binaların çatıları delindi. Bir binanın çatı katındaki plastik saç sanki bir otomatik tüfekten çıkan kurşunlarla delinmişcesine kullanılamaz hale geldi. Bazı bina duvarlarında da kurşun izlerine benzer hasarlar oluştu. Otomobillerin camları kırıldı, hatta kaportalarında çökmeler yaşandı.

Sitene Ekle
Etiketler