BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  DÜNYA

İsrailli bakan Suudi Arabistan müftüsünü tebrik etti

İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını söyleyen Suudi müftü Abdülaziz Al-i Şeyh, İsrail'de yere göğe sığdırılamadı. Müftü Abdülaziz Al-i Şeyh İsrail'e davet edildi.

Abone ol

İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönündeki fetvasından dolayı tebrik ederek ülkesine davet etti.

Dürzi asıllı Bakan Kara, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"MÜFTÜYÜ İSRAİL'İ ZİYARET ETMEYE DAVET EDİYORUM"
"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygı ile karşılanacaktır."

İSRAİL ORDUSUYLA İŞBİRLİĞİ YAPILABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ
Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" ifade etmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan Putin zirvesi için kim ne manşet attı!
Çevreciler yunus merkezinin kapatılması için harekete geçti
Uluslararası AIDS Konferansı Güney Afrika'da başladı
Suudi Arabistan'da bir ilk kadınlar sahaya çıktı ve...
Küresel iklim değişikliği Dünya Doğa Mirası alanlarını tehdit ediyor
Konya'da merak edip duvar deliğinden bakan Arda gözlerinden oldu
Yorumlar 18 yorum