BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39

IŞİD'in korkunç planı ortaya çıktı! İstanbul'da katliam önlendi!

İstanbul'da bir AVVM'nin otoparkında bulunan bombalı araç ve motosikletten sonra AVM içinde 4 mikrodalga fırına da bomba konulduğu belirlendi. IŞİD'liler üç aşamalı planla dehşet katliamı yapacaktı.

İstanbul'da bir AVM'nin otoparkındaki otomobil ve motosiklette ele geçen IŞİD bombalarıyla ilgili korkunç plan ortaya çıkarıldı. IŞİD teröristlerinin, AVM'ye içleri bomba dolu 4 mikrodalga fırın yerleştirdiği ve üç aşamalı kanlı bir saldırıya hazırlandıkları ortaya çıktı. Kanlı plana göre, önce fırınlardaki bomba patlatılacak, panikle dışarıya kaçanlar bombalı otomobil ve motosikletle katledilecek, onlara yardıma gelenler de canlı bombalarla vurulacaktı...

İstanbul terör polisi, Arnavutköy ve Esenyurt'ta 2 evde meydana gelen yangının ardından evlerde terör örgütü IŞİD üyelerinin kaldığını ve bombalı eylem hazırlığında olduklarını belirlemişti. Zanlıların bombaları hazırladıktan sonra arkalarında iz bırakmamak için evleri ateşe verdiklerini belirleyen polis ekipleri, IŞİD'lilerin bomba yüklediği otomobilin izini Bayrampaşa'da bir alışveriş merkezinin (AVM) açık otoparkında bulundu.

4 kişi araçtan uzaklaşmak için hareket ettiklerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandılar. Kaçmaya çalışan IŞİD üyelerinden biri bacağından vurularak etkisiz hale getirildi. Araçta arama yapılırken, az ilerideki şüpheli motosikletin de bomba yüklü olduğunu farkeden polis, otomobil ve araçta 66 adet uzaktan kumandalı bomba buldu.

BOMBA DOLU 4 MİKRODALGA FIRINI AVM'YE YERLEŞTİRMİŞLER Gözaltına alınan IŞİD üyelerinden ikisinin M.P. ve eşi S.P. olduğu belirlendi. IŞİD üyelerinin Türk asıllı Avusturya vatandaşı olduğu, çiftin 5 yıldır Arnavutköy'de yaşadıkları tespit edildi. Ekiplerin yaptığı çalışmalarda, AVM içinde içi bomba doldurulmuş 4 mikrodalga fırın da bulundu.