BIST 5.004
DOLAR 18,64
EURO 19,63
ALTIN 1.077,05
MEDYA

İrfan Değirmenci Kanal D'den 1 buçuk milyon TL istedi mi?

Beyaz Tv’nin en çok izlenen programlarından biri olan Uyan Türkiyem’in sunucusu Tahir Sarıkaya flaş bir iddiada bulundu.

Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Uyan Türkiyem programının sunucusu Tahir Sarıkaya, İrfan Değirmenci ile ilgili flaş bir iddiada bulundu. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle Kanal D ile ilişiği kesilen İrfan Değirmenci'nin çalıştığı kanaldan astronomik bir tazminat talep ettiğini iddia eden Sarıkaya şunları söyledi:

'Meslektaşımız gazeteci arkadaşımız İrfan Değirmenci Kanal D'den kovuldu. Halk oylamasıyla ilgili bir kampanya başlatmasından dolayı. Ben hiçbir gazetecinin işinden olmasına sevinenlerden olamam. Bir meslektaşımız kovuldu, üzüldük. Hatalı mıdır? Değil midir? Bilemem, bu duruma kendisi karar verir, Doğan Medya karar verir.

Ama çok önemli bir bilgiyi ekranlarınızda, burada ilk defa açıklayacağım İrfan Değirmenci beni yalanlayabilir, Doğan Medya beni yalanlayabilir. İrfan Değirmenci, Kanal D yönetiminden 1.5 Milyon Türk Lirası talep etti. Türkiye tarihinde bu bir ilk. Türkiye Cumhuriyeti'nde hiçbir medya kuruluşu, 1.5 Milyon Türk Lira para isteyen gazeteci görmedi.'

Konuşmasının devamında söylemini sertleştiren Tahir Sarıkaya Doğan Holding'e çağrıda bulundu. Sarıkaya, “Kanal D yöneticilerine buradan sesleniyorum. Sizin kazandığınız para kimseyi ilgilendirmez. Ama, eğer Doğan Medya, İrfan Değirmenci'nin istediği 1.5 milyon lirayı verirse, yarın o kurumda iki bin liraya, bin beşyüz liraya çalışan kameramanlar, ışıkçılar size beddua eder. Yazıktır günahtır, bir kurumda 7 yıl sabah haberleri sunacaksın 2010-2017, yedi yılda senin hak ettiğin para eğer 1.5 milyon TL ise sana helal olsun İrfan. Ama o parayı hak etmiyorsun, gözünü toprak doyursun arkadaş” dedi.

Sitene Ekle
Etiketler