HABER /  DÜNYA

İran, onlarca yabancı ajanı tutukladı

İran'ın yarı resmi haber ajansı ISNA'ya konuşan İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alavi, İran güvenlik güçlerinin İran hükümetinin farklı kurumlarında çalışan 'onlarca yabancı ajanı' tutukladığını açıkladı.

İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alavi, konuya ilişkin açıklamasında tutuklanan kişilerin hangi ülkeler için çalıştığına ve ne zaman tutuklandıklarına dair bir bilgi vermezken, söz konusu kişiler arasında çifte vatandaşlığı bulunan İranlıların da yer aldığını dile getirdi.

Sputnik'te yer alan habere göre; Alavi, "İstihbarat Bakanlığımızın ani-casusluk birimi farklı hükümet kurumlarında çalışan onlarca ajanı başarılı bir şekilde tespit ederek onları tutukladı" ifadelerini kullandı.

Daha önce ABD'nin terör örgütleri listesinde bulunan fakat şimdilerde ABD Dışişleri Bakanlığı ve Beyaz Saray'la derin ilişkilere sahip İranlı Halkın Mücahitleri örgütünün lideri Meryem Rejavi, cumartesi günü yaptığı açıklamada Batılı ülkelere 'rejimin ajanlarını ve paralı askerlerini' sınır dışı etme çağrısında bulunmuştu. Rejavi, sınır dışı edilmesini talep ettiği söz konusu kişilerin 'devlet destekli terörizmi teşvik etmek için diplomatik kaynaklardan faydalandıklarını' ileri sürmüştü.

ÖNCEKİ HABERLER
Konyalı şehidin baba ocağına ateş düştü
Moody's'ten Türk bankalarına kötü haber
Rusya'da deprem! 15 general görevden alındı
Eskişehir Devlet Hastanesi'nde korkunç infaz
Üsküdar’da sahil vurmuş ceset bulundu!
Fevzi Bingöl deprem açıklaması yaptı son deprem bilgisini verdi
Yorumlar