iPhone X yaramadı Apple tüm iPhone fiyatlarını düşürecek

Teknoloji devi Apple'dan iPhone X'in üretimi durdurulacak haberi geldikten sonra yeni ve bomba bir haber daha geldi. Apple iPhone fiyatlarını düşürecek.

iPhone X yaramadı Apple tüm iPhone fiyatlarını düşürecek - Sayfa 1

iPhone geçtiğimiz yıl sonlarına doğru iPhone 8, iPhone 8 plus ve iPhone X'i piyasaya sürerek büyük bir sunuş gerçekleştirmişti ama işler hiç istediği gibi gitmedi. Hatta olay iPhone X'in üretiminin durdurulmasına kadar gitti. Bu yıl iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile ses getiren Apple iPhone fiyatlarını düşürmeye hazırlanıyor! Peki ama neden?

iPhone X yaramadı Apple tüm iPhone fiyatlarını düşürecek - Sayfa 2

Apple bu yıl üç bomba telefonla birden geliyor. iPhone X2 Plus, iPhone X 2 ve Face ID'li LCD iPhone... Özellikleri henüz belli olmayan iPhone X2'nin 999 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağını düşünülürken, iPhone X2 Plus'ın ise fiyatıyla ilgili henüz bir tahmin bile yok. LCD iPhone modelinin fiyatının ise 700 ila 800 dolar seviyelerinde olması bekleniyor. Ekranında LCD paneli olacağı için fiyatı normal iPhone X'lere göre daha düşük olacak.

iPhone X yaramadı Apple tüm iPhone fiyatlarını düşürecek - Sayfa 3

Apple'ın 2018'de 6.1-inç LCD ekrana sahip bir iPhone 9 modeli piyasaya sürmesi bekleniyordu. Şimdiyse bu modelin 3D Touch özelliğinden mahrum olacağı söyleniyor. Eğer bu bilgiler doğruysa iPhone 9'lardan biri, iPhone SE'den sonra bu özelliğe sahip olmayan ikinci telefon olacak.

iPhone X yaramadı Apple tüm iPhone fiyatlarını düşürecek - Sayfa 4

MacRumors'un Ming-Chi Kuo'dan öğrendiği bilgilere göre bu 6.1-inçlik iPhone 9 alüminyum çerçeveye, LCD ekrana ve tek lensli arka kameraya sahip olacak. Ayrıca bu model dış görünüm olarak iPhone X'e benzese de iç donanımı iPhone 8'e daha yakın olacak, yani telefonda tek parça pil ve katlanmamış mantık kartı bulunacak.