BİLİM - TEKNOLOJİ

İPhone X Çinlileri ayıramadı

Apple'ın piyasaya sürdüğü en son model olan iPhone X'in yüz tarama sistemi Çinlileri birbirinden ayıramadı.

Apple'ın piyasaya sürdüğü en son model olan iPhone X'in yüz tarama sistemi Çinlileri birbirinden ayıramadı. Yan soyadlı kadının telefonuna, iş arkadaşı yüz tarama sistemi ile erişim sağlayabildi.

iPhone X’in Face ID (yüz tarama sistemi) Çin’de hata veriyor. Çin’de bulunan Jiangsu Yayın Şirketi’nde çalışan, soyadının bilgisi Yan olarak paylaşılan bir kadın iPhone X satın aldı. Yan, daha sonra iş arkadaşı olan bir başka kadının da, yüzünün sisteme kayıtlı olmamasına rağmen, yüz taraması sistemi aracılığı ile kendi telefonununa erişim sağlayabildiğini fark etti.

Telefonunun kamerasının bozulduğunu düşünen Yan, Apple mağazasına giderek durumu bildirdi ve mağaza yetkilileri tarafından telefonu yeni bir iPhone X ile değiştirildi. Fakat yeni telefon da, arkadaşının yüz taraması ile tuş kilidini deaktivite etmeye devam etti.

Apple tarafından iPhone X tanıtılırken yapılan açıklamada, yüz taramasıyla bir başkasının telefonunu yalnızca ikizlerin açabileceği, ikizler dışında bunun imkansız olduğu söylenmişti.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar