iOS 11 özellikleri ne hangi iPhone modellerine gelecek

Apple işletim sistemi iOS 11 önceki gün yayınlandı. Birçok yenilikler getiren iOS 11 artırılmış gerçeklik özelliğini de destekliyor. Her iPhone modeline gelmeyecek olan iOS 11 hangi iPhone modellerine gelecek? iOS 11'in özellikleri neler?

Apple işletim sistemi iOS 11 önceki gün yayınlandı. Birçok yenilikler getiren iOS 11 artırılmış gerçeklik özelliğini de destekliyor. Her iPhone modeline gelmeyecek olan iOS 11 hangi iPhone modellerine gelecek? iOS 11'in özellikleri neler? Apple işletim sistemi iOS 11 önceki gün yayınlandı. Birçok yenilikler getiren iOS 11 artırılmış gerçeklik özelliğini de destekliyor. Her iPhone modeline gelmeyecek olan iOS 11 hangi iPhone modellerine gelecek? iOS 11'in özellikleri neler?

Açıklamada, iOS 11'in kullanıcıların mobil aygıtlarındaki fotoğraf, galeri ve sesli komut sistemi Siri'ye yenilikler getirdiği vurgulanırken, "artırılmış gerçeklik" (augmented reality) özelliğini de destekleyeceği bilgisi paylaşıldı.

iOS 11 sayesinde iPhone ve iPad kameralarının daha profesyonel fotoğraflar çekebileceğine dikkat çekilen açıklamada, artırılmış gerçeklik özelliğini destekleyen iOS 11'in kullanıcılara interaktif oyun oynama, alışveriş yapabilme ve gerçek dünya görüntüleri üzerine sanal içerik yükleme imkanı sağlayacağı ifade edildi.

Açıklamada, Siri'nin kullanıcıların ses tonuna ve konuşma hızına daha duyarlı hale geldiği bilgisine yer verilirken, Siri'nin İngilizce'den Çince (Mandarin), Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca'ya sesli çeviri yapabildiği kaydedildi.