BIST 1.110
DOLAR 7,24
EURO 8,49
ALTIN 439,31

İnternetten tanzim sebze nasıl sipariş edilir? Buna bakın fazla ücret ödemeyin

Tanzim sebze ve meyve satışları bugünden itibaren internet üzerinden yapılmaya başladı, peki aynı gün içinde teslim ediliyor mu ve kilo sınırı var mı işte bilmeniz gerekenler

İnternet üzerinden tanzim satışı PTT'nin "www.epttavm.com" sitesi aracılığıyla yapılıyor. Bugün itibariyle Ankara ve İstanbul'da satışlar başladı. Siparişlerinizi internet üzerinden verebilir, evden çıkmadan ucuza sebzenizi temin edebilirsiniz. Peki kaç kilo alabileceksiniz, hangi ürünler satılıyor, aynı günde eve geliyor mu ve fiyatlar nasıl? İşte bilgiler:

8 ÇEŞİT ÜRÜN SATILIYOR : Online sebze satışı 7 gün 24 saat esasına göre yapılıyor. Yani haftanın her günü internetten sipariş verebilirsiniz. Yapmanız gereken öncelikle BURAYA TIKLAYIP PTT İNTERNET SATIŞ SİTESİNE girmek. Siteye girdiğinizde yukardaki görseldeki gibi bir sayfa geliyor. Sayfanın hemen altında satışta olan sebzeler bulunuyor. 

FİYATLAR NE KADAR KAÇ KİLO ALABİLİRSİNİZ? 
İnternet sebze hattında sadece 8 çeşit ürün satılıyor. Tek üründen en fazla 3 kilogram sipariş verilebiliyor. Biber çeşitleri 6 lira, patlıcan 4,5 lira, salatalık 4 lira, domates 3 lira, soğan ve patates 2 liradan satışa sunuluyor.

EVE GELİNCE KAPIDA ÖDEYEBİLİR MİSİNİZ?
Kapıda ödeme sistemi ne yazık ki bulunmuyor. Ödemeyi internet üzerinden bankanız kartı aracılığıyla yapma zorundasınız. Sitede siparişinizi verdikten sonra önünüze yukarıdaki gibi bir ekran geliyor. Bu ekrandan siparişini kontrol edip ödeme bölümüne geçiyorsunuz.