BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20

Instagram'da en iyi fotoğraf nasıl çekilir? Öyle bir ipucu var ki

Instagram artık hayatımızın bir parçası gibi. Bu yüzden paylaşılan fotoğraflara önem veriyoruz. İşte İPhone'nuzla eşsiz fotoğraflar çekmek için ipuçları. Peki sadece İPhone'lar mı? Hayır bazı ipuçarını android telefonlarda da kullanabilirsiniz.

iPhone'lar son zamanlarda kullanma kılavuzuyla gelmiyor. Kendiniz deneyip bir şeyler keşfetmelisiniz ya da Apple'ın sitesine şöyle bir göz gezdirip ipuçlarına bakınmalısınız. İşte İPhone'nuzla eşsiz fotoğraflar çekmek için ipuçları. Peki sadece İPhone'lar mı? Hayır bazı ipuçarını android telefonlarda da kullanabilirsiniz. 1. Selfie çekerken kendinizi fotoğrafın ortasına hizalayın. Çünkü iPhone kameralarında geniş açılı lensler ekli. Yani, fotoğrafın öznesi merkezden ne kadar uzaklaşırsa fotoğraf o kadar oransızlaşıyor. Gerekirse zamanlayıcı kullanarak kendinizi hizalayabilmek için biraz zaman kazanın.

2. Işık öznenin arkasından geliyorsa HDR'ı açın. Parlaklığı da biraz azaltırsanız daha etkileyici sonuçlar alabilirsiniz.

3. Kameranın insanların suratına odaklandığından emin olmak için sarı kutuların belirmesini bekleyin. Sarı kutuların anlamı, kameranın yüzleri tanıdığı ve onlara odaklandığıdır.

4. Güneş ve Ay'ın fotoğraflarını çekerken her zaman parlaklığı düşürün. Mesela bu fotoğraf, Sydney'deki muazzam gün batımı. Parlaklığı azaltmak ışığın yayılmasını engelleyecektir. Parlaklığı değiştirmek için ekrana basılı tutup sonrasında yukarı ve aşağı kaydırın.