BIST 1.527
DOLAR 7,28
EURO 8,78
ALTIN 406,12
GÜNCEL

İnsanlar 65 yaşındaki damat ve 12 yaşındaki gelinin evlenmesine bakın ne tepki verdiler

Çocuk evliliklerine dikkat çekmek isteyen Coby Persin, yaptığı sosyal deneyi Youtube üzerinden paylaştı.İzleyecekleriniz tamamen senaryo. İnsanların verecekleri tepki görülmek istenmiş.

World Bank and Save the Children’ın yaptığı araştırmaya göre her gün 30 bin kız çocuğu evlendiriliyormuş. Bu da tam olarak 20 dakikada bir kız çocuğuna denk geliyor. UNICEF’in istatistiklerine göre 700 milyon kadın çocuk yaşta evlenmiş. Çocuklarınızı yaşayamamış, eğitimlerini tamamlayamamış, küçük yaşlarda doğum yapmak zorunda kalmış ve hayatlarının kontrolünü kaybetmişler.

Gelişmiş ülkelerde bunların yaşanmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mesela New York’ta güpegündüz bir kız çocuğunun evlendirildiği görülse insanlar ne tepki verirdi?

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Atın altında kalarak can verdi
Sırtlanın yavru antilop avı kamerada
Cesedi valizle parka bırakılan bebeğin ölümünü özel ekip çözecek
Pitonla ürküten çekim
Ah Kalbim 60.bölüm fragmanı
Hastanede skandal görüntü
'Faint Sound' belgeseli (Özgecan Aslan'ın hikayesi)
İran'ın Suudi Arabistan'ı vurduğunu gösteren animasyon
Suudi Arabistan'ın İran'ı vurduğunu gösteren animasyon
Sosyal medyayı sallayan soyunma odası dansı!