BIST 5.080
DOLAR 18,64
EURO 19,46
ALTIN 1.065,20
GÜNCEL

İngiltere'de Müslümanlara ırkçı saldırı

İngiltere'nin Leeds kentinde mezar ziyareti yapan müslümanlara bir kadın ırkçı saldırıda bulundu, müslümanlara küfür etti.

Avrupa'da islam karşıtlığı dalga dalga yayılırken yeni bir örnek ingiltere'de baş gösterdi. Kurban Bayramının ikinci gününde mezar ziyaretleri gerçekleştiren Müslümanlar yoldan geçen bir aracın kadın sürücüsü tarafından saldırıya uğradı.

"Ülkemizden defolun"

Beyaz entarileriyle, Mezarlıktan çıkan iki müslüman kaldırımda yürürken yanında bir anda kırmızı renkli bir araç durdu. Aracın camından sarkan kadın sürücü bir anda Müslümanlara küfür edip sataşmaya başladı.

"Ülkemizden defolun, burası bizim ülkemiz, defolun" diye bağırmaya başlayan kadın karşısında neye uğradıklarını şaşıran müslümanlar, kadını alkışlar ile protesto etmeye başladı.

Bunun karşısında daha da öfkelenen kadın el hareketleri ile adama saldırmaya başladı. Adama vurmaya çalışan kadın daha sonra aracı ile olay yerinden uzaklaştı. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyürken, İngiltereli bir Müslüman sivil toplum örgütü görüntüdeki kadını tanıyan, görenlerin polise haber vermesi için çağrıda bulundu.

Sitene Ekle
Etiketler