BIST 1.569
DOLAR 7,39
EURO 8,96
ALTIN 444,56

İlker Kaleli BBC dizisi 'The Serpent' dizisinin kadrosuna dahil oldu yurt dışına açıldı

FOX TV'de Öğretmen dizisi biten İlker Kaleli, BBC- Netflix ortak yapımı ‘The Serpent' isimli mini dizide 2 bölüm yer aldı.

'Öğretmen' dizisinin Akif'i İlker Kaleli, yurt dışına açıldı. Oyuncu BBC ve Netflix işbirliğinde hazırlanan ‘The Serpent’ dizisinin kadrosuna dahil oldu. Dizinin oyuncu kadrosunda Tahar Rahim, Jenna Coleman ve Alice Englert gibi isimler de yer alıyor. 

Vietnam asıllı bir Fransız olan seri katil Charles Sobhraj’ın sıradışı hikayesini anlatan mini dizide Kaleli, 2 bölüm yer aldı. Yönetmenliğini ünlü ‘House of Cards’ dizisini yöneten Tom Shankland’ın yaptığı yapım, yılbaşında izleyici karşısına çıkacak.

1 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak olan dizi, BBC One kanalında ekrana gelecek. Dizinin çekimleri pandemi nedeniyle Mart ayında durdurulmuş ve Tayland’dan İngiltere’ye taşındıktan sonra Ağustos sonunda tamamlanabilmişti. 

İlker Kaleli: 11 Mayıs 1984 tarihinde İstanbul'da doğan ünlü oyuncu, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra, London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi almıştır.