BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
GÜNCEL

İlk kez duyduğu babasının sesine ağlayarak tepki verdi

ANTALYA'da beynindeki leke nedeniyle işitme yetisini kaybeden 2.5 yaşındaki Anıl Görkem, biyonik kulakla ilk kez duyduğu babası Osman Göksu'nun sesine ağlayarak tepki verdi.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Kliniği'nde gerçekleştirilen, halk arasında 'biyonik kulak' olarak bilinen koklear implant ameliyatının ardından dünyanın sesleriyle tanışan 2.5 yaşındaki Anıl Görkem Göksu'nun ilk tepkisi ağlamak oldu. Annesi Nazlı Göksu'nun kucağında boyama kitabıyla oynayan minik Anıl Görkem, babası Osman Göksu'nun Görkem, baba diye seslenmesi üzerine ağlamaya başladı.

BEYNİNDE LEKE VAR

Anıl Görkem'in doğduktan sonra normal bebek sesleri çıkardığını, her şeyin normal göründüğünü belirten Nazlı Göksu, oğlunun 1 yaşına gelmesine rağmen apalamaması ve oturamaması üzerine doktora gittiklerini söyledi. Yapılan pek çok tetkikin ardından Anıl Görkem'in anne karnında ya da doğum sırasında yeterli oksijen gitmemesi sonucu beyinde leke olduğunun ortaya çıktığını anlatan anne Göksu, işitme yetisini de kaybettiğini söyledi. Minik oğlunun yaşıtlarına göre 8 ay geriden gelişim gösterdiğini belirten Nazlı Göksu, beynindeki lekenin takip edildiğini ve ilerleme olmamasının sevindirici olduğunu kaydetti. Nazlı Göksu, koklear implant ameliyatından sonra oğlunun duymaya başladığını belirterek, Anıl Görkem koklear implanttan sonra ilk kez ses duyduğunda ağlamaya başladı dedi.

Sitene Ekle