BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,44
ALTIN 487,49

İflas eden kocasının patronu oldu

Kilis'te KOSGEB'den aldığı hibe desteğiyle pasta imalathanesi ve pastane açan kadın, eşinin yanı sıra 34 kişiye istihdam sağlıyor.

Kilis'te KOSGEB'den aldığı hibe desteğiyle pasta imalathanesi ve pastane açan kadın, eşinin yanı sıra 34 kişiye istihdam sağlıyor.

Uzun yıllar Kütahya'da yaşayan ve eşinin işlerinin kötüye gitmesi üzerine memleketleri Kilis'e dönme kararı alan 2 çocuk annesi Meral Dama, İŞKUR tarafından düzenlenen KOSGEB Girişimcilik kursuna katıldı. 70 saatlik mesleki eğitim kursunun ardından iş yaşamına atılan ve aldığı krediyle pastane açan Dama, başarılı çalışmalarıyla hemcinslerine örnek oldu.

Kısa sürede hayallerini gerçekleştiren Dama, kendi ayakları üzerinde durmanın mutluluğunu yaşıyor. İşletmeci Meral Dama, AA muhabirine, Kilis'e gelmelerinin ardından iş arayışına başladıklarını, eşiyle dolaşırken gördükleri bir dükkanın dikkatlerini çektiğini ve oraya pastane kurmaya karar verdiklerini aktardı. Dama, şöyle konuştu:

"Yaptığım araştırmalar sonrası KOSGEB'in kadın girişimcileri desteklediği bir projesi olduğunu öğrendim ve başvurumu yapıp kurslarına katılarak aldığım destekle burayı açtım. İlk geldiğimde burası küçücük bir dükkandı. Zamanla kazandıkça geliştirdik, büyüttük. Elimizden geldiği kadarıyla her gün daha da geliştirmeye çalışıyoruz.