BIST 1.529
DOLAR 7,34
EURO 8,89
ALTIN 410,56

'Honda e Prototype' adlı elektrikli arabası tanıtıldı

"Honda e Prototype" adlı elektrikli aracının dünya tanıtımını gerçekleştiren Japon üretici, 2025 yılına kadar Avrupa satışlarının tamamını elektrikli segmente taşımayı hedefliyor

Honda'dan yapılan açıklamaya göre, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'na katılan Japon üretici, "Honda e Prototype"ın dünya tanıtımını gerçekleştirirken, elektrikli otomobile geçiş sürecini hızlandırdığını da duyurdu. Şirket, 2025 yılına kadar Avrupa satışlarının tamamında elektrikli güç ve aktarma organlarına geçmeyi, ayrıca Avrupa'daki elektrikli araç kullanıcıları ve servisleri için kapsamlı bir çözüm sunan enerji yönetimi ürünleri ve hizmetleri geliştirmeyi de hedefliyor.

 Yeni "Honda e Prototype" dünya tanıtımı

Honda'nın Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda sergilediği yeni şehir içi elektrikli aracı "Honda e Prototype", markanın yüksek beğeni toplayan 2017 Urban EV Concept çalışmasından geliştirildi. Yeni model Honda’nın Avrupa bölgesi "Electric Vision" stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Modern yaşam tarzının gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan "Honda e Prototype", özgün ve benzersiz tasarım ile birlikte gelişmiş işlevsellik ve üstün sürüş dinamiklerini harmanlıyor.

Düzgün ve pürüzsüz yüzeylerin dikkati çektiği tasarımda, ön kaputtan yükselen ve ön yolcuların üstüne kadar uzanan geniş panoramik bir ön cama yer veriliyor. Aerodinamik performansı daha da artıracak şekilde konumlandırılan A sütunları, sessiz ve dingin bir sürüş sağlamak için camla aynı geometriye sahip. Geometrik şekillerden arındırılmış profili gömme kapı kolları ve geleneksel yan dikiz aynalarının yerini alan kompakt kameralar tamamlayarak aracın aerodinamik verimliliğine katkı sağlıyor.

Tam şarj ile 200 kilometre menzil

Honda'nın özel bir elektrikli araç platformu kullanarak ürettiği ilk kompakt otomobil, şehir içi sürüşlerinde mükemmel bir verimlilik, performans ve kullanım kolaylığı dengesi sunuyor.