Hindistan'ın ilk hızlı treni ilk yolculuğunda bozuldu

HİNDİSTAN'da ilk yolculuğuna çıkan ülkenin en hızlı treni bozuldu. Akıllara ilk yolcuğu facia ile biten Titanik gemisi geldi

HİNDİSTAN'ın en hızlı treni, Başbakan Narendra Modi tarafından tanıtıldıktan bir gün sonraki ilk yolculuğunda bozuldu. Yarı hızlı kategorisinde yer alan ve test sürüşlerine saatte 180 kilometre hıza kadar çıkan Vande Bharat Express adlı tren Delhi'den Varanasi'ye gidiş dönüş yolculuğu sırasında arızalandı.

Sorunun trendeki frenlerin kendiliğinden sıkışması olduğu tespit edildi. İlk yolcuğundan arızalan tren akıllara ilk yolculuğunda batan Titanik gemisini getirdi. Sorunun kaynağı tespit edilmeden önce bir demiryolu sözcüsü, trenin bir ineğe çarpmış olabileceğini öne sürmüştü

 Frenlerin sıkışmasının hemen ardından vatmanlar son dört vagonda duman tespit etti. Tüm kompartımanlarda elektrikler kesildi.

lk yolculuk olması nedeniyle trende normal vatandaşlardan çok gazeteci ve demiryolu görevlileri bulunuyordu. Trendeki yolcular Yeni Delhi’ye gönderilmek üzere başka bir trene bindirildi.