Hindistan'da inek eti protestosunda 2 kişi öldü

Hindistan'da inek eti protestosunda 2 kişi öldü

Hindu örgüt üyelerinden oluşan bir grup, Müslümanların yaşadığı köyde inek kesildiğini iddia ederek, yakındaki polis karakolunun önünde protesto gösterisi düzenledi.

Hindistan'da inek eti protestosunda 2 kişi öldü - Sayfa 1

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde Hindu fanatiklerin, Müslüman azınlığın yaşadığı bir köyde inek kesildiği söylentileri üzerine düzenlediği protesto gösterisinde 1'i polis 2 kişi yaşamını yitirdi.

Hindistan'da inek eti protestosunda 2 kişi öldü - Sayfa 2

Hindistan basınında yer alan haberlere göre, Bulandshahr bölgesine bağlı bir köyde, fanatik Hindu örgüt üyelerinden oluşan bir grup, Müslümanların yaşadığı köyde inek kesildiğini iddia ederek, yakındaki polis karakolunun önünde protesto gösterisi düzenledi.

Hindistan'da inek eti protestosunda 2 kişi öldü - Sayfa 3

Kesilen ineklere ait olduğu iddia edilen parçaları traktör kasalarına doldurarak, Chingarwathi karakolu önüne getiren ve karakol yakınındaki ana yolu kapatan grubu ikna çabaları sonuç vermedi.

Hindistan'da inek eti protestosunda 2 kişi öldü - Sayfa 4

Karakol ve civarındaki bazı araçları ateşe veren örgüt üyeleriyle polis arasında arbede yaşandı. Olay sırasında göstericilerin attığı bir taşla başından ağır yaralanan Subodh Kumar Singh isimli polis memuru hayatını kaybetti.