BIST 1.212
DOLAR 7,79
EURO 9,23
ALTIN 481,06

Haluk Levent AHBAP'ı neden bıraktı? Ortalığı karıştıran tweet

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, kurucusu olduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP)'ın başkanlığını bıraktığını açıkladı. Peki Haluk Levent AHBAP'ı neden bıraktı? Kocaeli'de intihar eden baba için attığı tweet ne? İşte Detaylar...

Ünlü Şarkıcı Haluk Levent, Kocaeli’de oğluna pantolon alamamasının ardından intihar ettiği iddia edilen İsmail Devrim’le ilgili yaptığı “Kaymakamlığa gitseymiş, sorun çözülürmüş” yorumuna gelen tepkilerin ardından, kurucusu olduğu sosyal platform AHBAP’ın başkanlığını bıraktığını duyurdu.

Yaptığı yorumun ‘yanlış anlaşıldığını’ belirten Levent, Twitter’da yaptığı paylaşımda “AHBAP başkanlığını an itibariyle bırakıyorum. 3 ay beklemeye gerek yok. Bir kişinin bana ana avrat küfrünü 1300 kişinin beğenmesi eksikliğin bende olduğunu gösteriyor. AHBAP devam edecektir” dedi. Levent, şöyle devam etti:

“Lütfen bunu birileri küfür etti ve bıraktım diye algılamayın. Siyasetçilere örnek olsun diye bırakıyorum. Sorumluluk bilsinler diye bırakıyorum. Oturdukları koltuklardan silkelensinler diye bırakıyorum.

AHBAP platformu tek adama bağlı değildir. Böyle demek 150 bin gönüllüye hakaret olur. Ben bundan sonra yine koşturacağım AHBAP için kimse merak etmesin. Bundan sonraki dayanışma ve yardımlaşmayı @ahbapplatformu sayfasından takip edeceğiz. O sayfayı AHBAP yönetimi yönetmektedir.”