BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29

Halayın başı belli değil Drone ile çekildi

ŞIRNAK'ta yapılan düğünde çekilen halay insanı hayrete düşürdü. Yoğun kalabalık nedeni ile halayın uzunluğu metreleri buldu. Fotoğraf kadrajına sığmayan halay havadan drone ils görüntülendi.

ŞIRNAK'ın Uludere ilçesine bağlı, Irak sınırındaki Gülyazı köyünde, korucu başı Mesut Güney'in kızı Eda ile gazi korucu Selman Encü'nün oğlu Gökhan Encü dillere destan düğünle dünyaevine girdi. Yöreye özgü kıyafetler giyen kadın ve erkeklerin çektiği halay, fotoğraf makinesinin kadrajına sığmadı. Halay, drone ile havadan görüntülendi.

Gülyazı köyünde korucu başı Mesut Güney'in kızı Eda ile gazi korucu Selman Encü’nün oğlu Gökhan Encü, 2 gün 2 gece süren düğünle hayatlarını birleştirdi. Çiftin nikahlarını ise Uludere Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Yakınoğlu kıydı.

Geniş bir arazinin tahsis edildiği düğüne Kaymakam Mehmet Fatih Yakınoğlu'nun yanı sıra, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bölgedeki aşiret liderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sanatçı Gazi Yıldırım'ın söylediği Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde, yöreye özgü kıyafetlerle halay çeken kadın ve erkekler, çiftin mutluluğuna ortak oldu.

Arazinin çevresinde oluşturulan, fotoğraf makinesinin kadrajına sığmayan halay, drone ile havadan görüntülendi.