GÜNCEL

Hakan Bayrakçı'nın anket itirafları olay oldu meğer CHP'nin...

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı yaptığı itiraflarla olay yarattı. CHP'li seçmenden çekindiğini açıklayan Bayrakçı, 'Anketlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanacağını ilan etsem beni çarmıha gererlerdi' dedi.

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı'ndan 24 Haziran 2018 seçimleri için düzenlenen anketlere ilişkin itiraf gibi bir açıklama geldi. Hakan Bayrakçı, özel bir televizyon kanalında katıldığı gündem programında "Anketlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanacağını ilan etsem beni çarmıha gererlerdi" açıklamasında bulundu.

Bayrakçı, Erdoğan'ın seçimlerde alacağı asıl oy oranını aylar öncesinde bildiğini fakat CHP ve seçmeninin baskısı nedeniyle açıklayamadığını belirtti.

SONAR seçim öncesinde açıkladığı son ankette Erdoğan'ın oyunu yüzde 48,3, Muharrem İnce'nin oyunu ise 31,4 olarak öngörmüştü. SONAR anketinde MHP'nin oy oranı da yüzde 7 olarak görülüyordu.

SONAR başkanı Bayrakçı "Anketlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanacağını ilan etsem beni çarmıha gererlerdi" açıklamasında bulundu.

Sitene Ekle
Yorumlar 40 yorum