Hababam Sınıfı'nın yıldızının kahreden hikayesi! Bir kolunu kaybetmişti

Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinden 'Hababam Sınıfı'nda 'Domdom Ali' karakteri ile gönülleri fetheden Feridun Şavlı'nın beyaz perdedeki neşeli halinin aksine gerçek yaşamı kahreden detaylarla dolu.

Neşeli Günler, Ah Nerede ve Yüz Numaralı Adam gibi pek çok unutulmaz Yeşilçam filminde gördük Feridun Şavlı'yı... Ancak en çok Hababam Sınıfı'ndaki 'Domdom Ali' karakteri ile hafızalara kazındı. 1953 yılında Burdur'da dünyaya gelen Şavlı, her ne kadar filmlerde neşeli halleriyle dikkatleri üzerine çekse de maalesef gerçek hayatta yürek burkan pek çok olay yaşadı. 

Feridun Şavlı, yaşamının ilerleyen bölümlerinde sinemayı bir kenara bırakıp eşi ve kızıyla birlikte eşinin memleketi Manisa'nın Alaşehir ilçesine yerleşti ve burada temizlik ürünleri üzerine bir iş yeri açtı. 

Ekranların sevilen yüzü Şavlı, bir gün İstanbul-İzmir otoyolunda, Manisa yakınlarındayken büyük bir trafik kazası geçirdi ve kaza sonucu tek kolunu kaybetti.

Kendisinden tek kolunu alan elim kazanın üzerinden birkaç yıl geçtikten sonra, 42 yaşında 1995 yılında kalp krizi geçirdi ve hayata gözlerini yumdu. 'Domdom Ali' karakteriyle tanınan usta oyuncunun Alaşehir'deki mezar taşına da bu isim yazıldı.