Hababam Sınıfı oyuncusu Tayfun Akalın vefat etti

Hababam Sınıfı, Süt Kardeşler ve Bizim Aile gibi filmlerdeki rolleriyle yıldızı parlayan Tayfun Akalın, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Kemal Sunal, Münir Özkul, Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi Hababam Sınıfı'nın fenomen isimleri birer birer hayatını kaybederken bir acı haber daha geldi. Bir süredir huzurevinde kalan oyuncu Tayfun Akalın, geçen ay merdivenlerden inerken dengesini kaybedip yuvarlanmış ve başını merdivenlerin sivri yerine çarparak beyin kanaması geçirmişti.

HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU: Kazanın ardından Ümraniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Tayfun Akalın, hayata gözlerini yumdu. Tayfun Akalın'ın cenazesinin Zincirlikuyu Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedileceği bildirildi.

TAYFUN AKALIN KİMDİR? 1 Ocak 1958'de Tekirdağ’da dünyaya geldi. Erciyes Üniversitesi'nde Turizm İşletmeciliği bölümünü tamamladı. Hayatında bir kere nikâh masasına oturan Akalın'ın bu evlilikten iki çocuğu var.

Sinemaya ilk adımını 1975 yapımı Bizim Aile filmiyle attı. Akalın, Ertem Eğilmez'in yönettiği Hababam Sınıfı serisiyle tanındı.