Hababam Sınıfı bir öğrencisini daha kaybetti!

Kemal Sunal, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Münir Özkul ve daha niceleri... Hababam Sınıfı bir öğrencisini daha kaybetti. Hababam Sınıfı Uyanıyor oyuncularından Dinçay Çetindamar geçirdiği kalp krizi sonucu 62 yaşında hayata veda etti.

İnek Şaban, Düdük Necmi, Damat Ferit ve Mahmut Hoca gibi birbirinden değerli ve derin karakterleri Türk Sinemasına kazandıran Hababam Sınıfı tartışmasız Türk Sineması'nın en komik film serisi. Rıfat Ilgaz’ın “Dolmuş” dergisinde yazdığı küçük hikayelerle başlayan Hababam Sınıfı öğrencileri bir bir hayata veda etti. O isimlerden biri de Hababam Sınıfı Uyanıyor oyuncularından Dinçay Çetindamar oldu.

Dinçay Çetindamar geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1 Ocak 1956 doğumlu olan Dinçay Çetindamar, Darıca'da kadın kuaförlüğü ve esnaflık yapıyordu. Dinçay Çetindamar en son verdiği röportajda Hababam Sınıfı için şu sözleri söylemişti: "Bizim zamanımızda amatör ruhla genç yaşta filmlerde ve dizilerde oynadık. Şimdilerde ise 40 yaşındaki insanlar liseli genç rolünde oynuyor.

İlgi görmemesinin sebebi de bu. Hababam Sınıfı gerçek bir hayat hikâyesi. Yeni filmler, diziler var olacak ama Hababam Sınıfı her zaman tazeliğini koruyacak. Hababam Sınıfı’nda üstlendiğim rol ile Halit Akçatepe, Tarık Akan, Kartal Tibet, Şener Şen ve Adile Naşit gibi dev isimlerle tanıştım. Dizide en çok sevdiğim ve hayranı olduğum isim Kemal Sunal’dı. Biz o dönemlerde para için değil sadece o kadroda yer almak için oynadık." İşte hababam sınıfının hayata veda eden oyuncuları...

MÜNİR ÖZKUL: Türk sinemasının usta isimlerinden, Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hoca'sı Münir Özkul ise 5 ocak 2018'de, 93 yaşında hayatını kaybetti. 93 yaşındaki Münir Özkul 2003 yılından bu yana dek Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ve demans hastalığı ile mücadele ediyordu. Öte yandan Mahmut Hoca'nın yani Münir Özkul'un ölüm haberi 'Hababam Sınıfı cennette buluşacak' dedirtti. İşte Hababam Sınıfı'ndan hayatını kaybeden isimler...