Gözaltılarla ilgili şok iddia! Reddedilince tutuklattı!

Gözaltılarla ilgili şok iddia! Reddedilince tutuklattı!

Suudi Arabistan'da tutuklanan 11 prens arasında yer alan Bodrum aşığı Prens Talal'ın, operasyonun başındaki Prens Abdullah'ın teklifini reddettiği için tutuklandığı iddia edildi...

Gözaltılarla ilgili şok iddia! Reddedilince tutuklattı! - Sayfa 1

SUUDİ Arabistan’da kraliyet ailesi, bakanlar ve generallere yönelik büyük tasfiye operasyonları sürüyor. Günlerdir dünya gündeminden düşmeyen operasyonla ilgil birbirinden çarpıcı iddialar da gündeme gelmeye devam ediyor. Tutuklanan 11 prens arasında yer alan Bodrum aşığı Prens el-Velid bin Talal’ın operasyonun başındaki Veliaht Prens Abdullah'ın teklifini reddettiği için tutuklandığı iddia edildi...

Gözaltılarla ilgili şok iddia! Reddedilince tutuklattı! - Sayfa 2

Katar’ın El Cezire Televizyonu’nun tutuklanan prenslerden birine yakın çevrelere dayandırdığı haberine göre, Veliaht Prens Selman, operasyona, başında olduğu “Vizyon 2030 Projesi” kapsamında ülkeye yatırım yapmaya çağırdığı dünyanın en zengin 100 işadamı arasında bulunan Prens el-Velid bin Talal’dan red yanıtı alması üzerine karar verdi.

Gözaltılarla ilgili şok iddia! Reddedilince tutuklattı! - Sayfa 3

800 MİLYAR DOLARA EL KOYDU Veliaht Prens Muhammed bin Selman başkanlığındaki komisyonun emriyle tutuklanan veya görevden uzaklaştırılanlara ait banka hesaplarına da el konuluyor. Reuters Haber Ajansı, el konulan hesapların sayısının 1700’e ulaştığını duyurdu. Amerikan Wall Street Journal Gazetesi’ne göre ise el konulan hesaplardaki varlıkların toplamı 800 milyar doları (3.1 trilyon TL) buluyor.

Gözaltılarla ilgili şok iddia! Reddedilince tutuklattı! - Sayfa 4

YA ÖDEYİN YA DA HAPSİ BOYLAYIN... Habere göre Selman, tutuklamalarla ülkenin diğer zenginlerine “Ya ödeyin ya da hapsi boylayın” mesajı vermek istiyor. Veliaht prens, Vizyon 2030 Projesi kapsamında ülkenin Mısır ve Ürdün sınırına yakın bir bölgeye 600 milyar dolar maliyetli bir megakent oluşturacağını açıklamıştı.