BIST 1.532
DOLAR 7,50
EURO 9,05
ALTIN 442,46

Gökhan Özoğuz'u o paylaşımı yaktı hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Anadolu Ajansı

Gündeme dair yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Athena grubunun solisti Gökhan Ozoğuz hakkında sosyal medya hesabından Suriyeliler ile ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

Sosyal medya hesaplarını oldukça aktif kullanan hatta zaman zaman gündeme dair sosyal medyadan yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Gökhan Özoğuz, bu kez dikkatle çekmekle kalmadı hakkında soruşturma açılmasına da neden oldu. Ünlü şarkıcının bir paylaşımı hakkında suç duyurusundu bulunuldu. 

Mimar Zeynep Melek Bulut'un, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, Özoğuz'un 16 Ağustos 2020'de sosyal medya hesabından "Evrensel" adlı internet sitesinden alıntılamış olduğu makaleye ilişkin yaptığı paylaşımda, "Çok iyi yazı! 1.000.000 Suriyeli var ve her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Çete savaşları kapıda. Savaş bitti. Neden ülkelerine geri dönmüyorlar?" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Dilekçede Özoğuz'un bir sonraki paylaşımında, "Suriyelilerin sadece isimler ve listeleri ile peynir ekmek gibi vatandaş yapılma sebepleri, seçimde oy kullanmaları konusu ve bu insanların üreme sayısı 10.000.00'ları bulması ve her geçen gün çeteleşip artarken kontrolden çıkmaları ve bunları düşünüyor olmak, korkunç!" ifadelerine yer verdiği aktarıldı.

Özoğuz'un sosyal medya hesabının 1 milyon 350 bin civarında takipçisi olduğu, söz konusu paylaşıma destek verenler olduğu gibi tepki gösterenlerin de bulunduğu bildirildi.