Göbek nasıl eritilir ? Göbek yağlarından kurtulmanın 10 altın kuralı!

Kaybedilmesi en zor yağlardan olan göbek bölgesi yağları nasıl eritilir? Düzensiz ve sağlık bir yaşamın sonucu olan göbek yağlarını eritmenin yolları oldukça fazla. Ama en önemlisi şeker, uyku düzeni ve aşırı karbonhidrat tüketimi. İşte göbek yağlarınızdan kurtulmanın 10 altın kuralı!

Göbek nasıl eritilir ? Göbek yağlarından kurtulmanın 10 altın kuralı! - Sayfa 1

Kadın ve erkeklerin en büyük problemlerinden biri de göbek bölgesinde biriken yağlar. Daha güzel ve estetik bir görüntüye kavuşmak için bu bölgedeki yağlardan kurtulmak oldukça elzem. Ancak işin sıkıntılı tarafı göbek yağları eritilmesi en zor bölgelerden biri ama elbette imkansız değil. Bunun ilk kuralı azim ve sabır. Şimdi anlatacağımız 10 öneri ile göbek yağlarınızdan kesinlikle kurtulabilirsiniz tabi eğer uygularsanız!

114
Göbek nasıl eritilir ? Göbek yağlarından kurtulmanın 10 altın kuralı! - Sayfa 2

1- ŞEKERDEN UZAK DURUN: Yemeklere, içeceklere sonradan eklenen şekeri göbek yağlarınıza eklenen yeni bir parça gibi düşünebilirsiniz. Vücudumuzun sebze ve meyvelerin içerdiği şeker dışında şekere ihtiyacı yok. Pasta, kek, bisküvi, pastane işleri, çayı, kahveyi şekerli içmek, şekerli gazlı içecekler, şekerli meyve suları ve daha pek çok ürünün içerdiği şeker tamamen boş kalori ve daha fazla yağlanmanıza neden oluyor.

214
Göbek nasıl eritilir ? Göbek yağlarından kurtulmanın 10 altın kuralı! - Sayfa 3

Özellikle hazır gıdalarda bulunan früktoz sadece karaciğer tarafından işlenebiliyor ve çok şeker tüketiyorsanız karaciğer bir süre sonra fazla früktozla baş edemeyerek bunu yağa dönüştürüyor. Bu durumun yarattığı fazla kilolar bir yana tip 2 diyabet ve kalp hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunlarının önü açılıyor

314
Göbek nasıl eritilir ? Göbek yağlarından kurtulmanın 10 altın kuralı! - Sayfa 4

2- AMBALAJLI İÇEÇEKLER TÜKETMEYİN: Marketlerde gördüğümüz ve genellikle etiketlerinde “%100 Doğal” yazan meyve suları sonradan eklemiş şeker içerir. Kola ve diğer gazlı içeceklerin ne kadar şekerli olduğunu herhalde anlatmaya gerek yok. Ayrıca sporcu içeceği olarak satılan ürünler ve enerji içecekleri de şeker içerir. Eğer göbeğinizi eritmek istiyorsanız bu içeceklere bulaşmayın.

414