Gizem Karaca cezaevine girmekten kurtuldu! Mutluluk pozu verdi

Ünlülerin uyuşturucu davasında dün karar verildi. Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu davada hükmün açıklanmasını 5 yıl süreyle geri bırakılması kararlaştırdı.

İstinaf Mahkemesi; Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Ayşe Selin Borankay'ın aralarında bulunduğu 12 sanığın 'uyuşturucu ticareti' suçundan aldığı 4 yıl 2 aylık, Cenk Eren'in de 6 yıl 3 aylık cezasını, 'uyuşturucu kullanmak' suçundan 10 aya düşürdü. Mahkeme, bu cezaları da 5 yıl süre ile erteledi.

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesince "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan kurulan hükmün kaldırılmasına karar verdi. Sanıkların "kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma, kabul etme, bulundurma veya kullanmak" suçundan onar ay hapisle cezalandırılmalarına hükmeden ceza dairesi, bu sanıklar hakkındaki hükmün açıklanmasını 5 yıl süreyle geri bırakılmasını kararlaştırdı.

Cezaevine girmekten kurtulan 26 yaşındaki oyuncu Gizem Karaca mahkeme kararının ardından sosyal medyada 'mutluluk pozu' vererek, paylaşımda bulundu.

Ne olmuştu?

Yerel mahkeme tarafından uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hapis cezasına çarptırılan Çağatay Ulusoy, Cenk Eren, Gizem Karaca'nın aralarında bulunduğu 20 sanığın İstinaf Mahkemesi'nde yeniden yargılanmasına karar verilmişti.