BIST 1.106
DOLAR 8,37
EURO 9,78
ALTIN 506,94

Gezmeye gidiyorum diyen genç kız 14 yerinden bıçaklanmış halde bulundu

HATAY'da gezmeye gidiyorum diyerek evden çıkan 21 yaşındaki genç kızın bıçaklanıp suya atılmış olarak cesedi bulundu.

HATAY’ın Reyhanlı ilçesinde dere yatağında 14 yerinden bıçaklanarak öldürülen kızın 21 yaşındaki Rabia Ezer'e olduğu belirlendi. Ailesi, tanınmayacak halde olan kızlarının cesedini, kolunda küçük kızlarının isminin yazı olduğu dövmeden teşhis etti. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı.

Mehmetbeyli Mahallesi’nde 9 Ocak günü, çevre sakinleri, dere yatağında kadın cesedi bulununca jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Üzerinden kimlik çıkmayan, suda kaldığı için yüzü tanınmayacak halde olan kadının, 14 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü saptandı. Ceset, otopsi ve kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

GEZMEYE ÇIKIYORUM CESEDİ GELDİ : Kayıp başvurularını inceleyen jandarma ekipleri, 2 Ocak günü "Gezmeye çıkıyorum" diye evden çıkan, bir daha da kendisinden haber alınamayan Rabia Ezer’in ailesine ulaştı. Çağırılan Türkan Ezer (45), cesedin kızına ait olduğunu, diğer kızı 4 yaşındaki kızı Ela’nın isminin yazılı olduğu dövmesinden teşhis etti.

14 YERİNDEN BIÇAKLAMIŞLAR : Anne Türkan Ezer, “Gezmeye gitmek istediğini söyledi. Birkaç saat sonra defalarca aramama rağmen ulaşamadım. Daha sonra güvenlik kuvvetlerine durumu bildirdik. Teşhisten sonra gerekeli inceleme yapıldı ve cenaze teslim edildi. Defnettik. 14 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş” dedi.