BIST 2.380
DOLAR 15,92
EURO 16,82
ALTIN 939,59

Gelecek Uniq Gallery'de!

Gelecek Uniq Gallery'de!

İSTANBUL Maslak'ta yer alan Uniq Gallery'de 15 Temmuz-15 Haziran arası yer alacak sergi ''Şimdi Gelecek'' ismiyle sanatseverlerle buluşacak.

Gelecek Uniq Gallery'de!

İstanbul Maslak'ta yer alan Uniq İstanbul kapsamında yer alan Unıq Gallery yeni bir sergiye ev sahipliği yapacak. Uniq Gallery'de 15 Temmuz ile 15 Haziran arasında yer alacak sergi ''Şimdi Gelecek'' ismiyle sanatseverlerle buluşacak. Imad Habbab ve Tan Cemal Genç'in kent üzerine okumalarından oluşan desen ve yağlıboya işlerinin biraraya geldiği sergi, izleyiciyi geçmişten günümüze taşınan belleği, bu bellek ile bugün nasıl dertleştiğimizi ve şimdinin yorumuyla geleceğin nasıl şekilleneceğine dair öngörüleri izlemeye davet ediyor

Gelecek Uniq Gallery'de!

Imad Habbab, 1989 yılında Şam'da doğdu. Şam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi'ni 2011'de bitirdikten sonra bir süre Beyrut'ta yaşadı. 2015 yılında İstanbul'a yerleşen sanatçı işlerinde kişisel ve toplumsal hafızanın tarih ve mekânla kurduğu ilişkiyi irdeliyor. Türk ve yabancı koleksiyonlarda işleri olan sanatçı çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir.

Gelecek Uniq Gallery'de!

Tan Cemal Genç kimdir? 1964 İzmir doğumlu sanatçı çizmeye karikatürle başlar. Çizgisini geliştirmek için M.S.Ü. Grafik bölümüne girer. (1989-91)1986-2005 yılları arasında Limon, Deli, RH+, Öküz, Penguen ve Hayvan dergilerinde karikatür ve çizgi roman çizer. Ritmik ve tek çizgili çizimleriyle, animasyon ve videolarıyla 2000 yılından itibaren sergilere katılmaya başlar. Nalan Yırtmaç ile oyuncaklarla, atık malzemelerle, deneysel stop motion animasyonlar çekerler. 2000-2009 Hafriyat sanat grubuyla çalışır.

Gelecek Uniq Gallery'de!

2006 yılında Defter tutan 69 kişiden seçmelerin yer aldığı “İstanbul Defterdarları” kitabını, arkadaşlarıyla beraber Hafriyat Yayınları’ndan çıkarır. İlk kişisel sergisini, Mery Cuesta küratörlüğünde 2012 yılında Barselona’da açar. Ritmik ve tek çizgili çizimleri, gazete çizgileri, Tortor animasyonları ve animasyon müzik videoları beraber sergilenir. En son 2017 Mart ayında Karşı Sanat Galerisi'nde Linda Herzog'la birlikte “Dört Göz / Fotoğraflı Çizgili Geziler” sergisini açan sanatçı çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir.