Fuhuş şebekesinin şifresine bakın uzun mu kısa mı

ANTALYA'da yabancı uyruklu kadınları pazarlayan fuhuş şebekesinin 8 üyesi yakalandı. Çete üyeleri takip kuşkusu ile kadınlardan 'otomobil' diye bahsedip, 'Uzun mu olsun, kısa mı? diye sormuşlar ve hepsinin katalog kızı olduğunu söylemişler.

Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, tuzağa düşürdükleri yabancı uyruklu kadınları fuhuşa zorladıkları belirlenen şebekeyi iki ay boyunca takibe aldı. Polis, takibin ardından bugün Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerindeki 11 ev ve iki otele operasyon düzenledi.

Operasyonda 7 Moldovalı, 5 Ukraynalı, 1 Rus ve 2 Kırgız olmak üzere 15 yabancı uyruklu kadını para karşılığı erkeklere pazarlayan ve yer temini yapan S.A., H.A., A.Ö., B.T., M.B., A.Ö., A.K ve İ.B. gözaltına alındı.

Evlerde ve saklandıkları yerlerde yapılan aramalarda, fuhuş çetelesinin tutulduğu ajandalar, telefonlar, fuhuştan kazanıldığı düşünülen 13 bin 269 TL, 60 dolar ve 2 euro ele geçirildiği belirtildi.

Takip edildiğini tahmin eden çete üyelerinin kadınlardan 'otomobil' diye bahsedip 'Uzun mu olsun, kısa mı? Hepsi katalog kızları' diyerek reklam yaptıkları ortaya çıktı.