Ford'un CEO'su Elon Musk'la dalga geçti!

Ford'un CEO'su Elon Musk'la dalga geçti!

Son zamanlarda ekonomik sıkıntılar ile gündemden düşmeyen Tesla, Model 3 için koyduğu üretim hedefini tutturdu. Musk'ın Twitter hesabından duyurduğu bu başarı Ford Avrupa'nın CEO'su tarafından ti'ye alındı.

Ford'un CEO'su Elon Musk'la dalga geçti! - Sayfa 1

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, son dönemde beklentiyi karşılayamaması ve ettiği zararlar ile gündeme geliyordu. Ancak firma sonunda hedefine ulaştı ve Model 3 için belirlenen üretim hedefine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde 3 bin 600 çalışanını işten çıkartan Tesla, 2017 Haziran ayı için haftalık 5000 adet model 3 üretim hedefi koymuştu. Şirket, aylar süren gecikmenin ardından bu hedefine ulaşmayı başardı.

Ford'un CEO'su Elon Musk'la dalga geçti! - Sayfa 2

Üretiminde yaşadığı sorunlar nedeniyle zor günler geçirmekte olan Model 3 için son çare olarak montaj çadırları kuran Tesla, bu hamlesi ile tabiri caizse muradına erdi. Şirketin CEO'su Elon Musk kişisel Twitter hesabı üzerinden, Tesla’nın 7 günde 7000 araç ürettiğini duyurdu. Musk Aynı mesajında ekip arkadaşlarına da kalp emoji'leri kullanarak teşekkür etti.

Ford'un CEO'su Elon Musk'la dalga geçti! - Sayfa 3

Musk'ın bu Tweet'ine yer veren Ford Avrupa'nın CEO'su Steven Armstrong "4 saatte 7000 araç" mesajı ile Musk'ın paylaşımını ti'ye aldı.