Forbes, en zenginleri açıkladı Bill Gates 24 yıllık koltuğundan indi!

ABD merkezli iş dergisi Forbes, bu yıl 37'inci kez yayımladığı 'En Zengin 400 Amerikalı' listesini açıkladı. Listenin zirvesinde 24 yıldır Bill Gates vardı. Fakat bu sene Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, Bill Gates'in 1.lik koltuğunu kaptı.

Forbes, New York'ta kurulan ve iki haftada bir yayınlanan bir iş dergisidir. Forbes, çeşitli konular hakkında hazırladığı sıralı listelerle dünya çapında bilinirliğe ulaşmıştır. Bu listeler arasında en popüler olanı, milyarderler listesidir. Dergi, bu yıl 37'inci kez yayımladığı 'En Zengin 400 Amerikalı' listesini açıkladı. ABD'nin en zengin ismi, bir yılda servetine 78.5 milyar katan ve toplam serveti 160 milyar dolara ulaşan Amazon'un CEO'su Jeff Bezos oldu.

24 YILDIR ZİRVENİN DEĞİŞMEYEN İSMİYDİ: 'Forbes 400'ün geçen yıl 2.7 trilyon dolar olan toplam serveti, bu yıl 2.9 trilyon dolara yükseldi. 24 yıl boyunca listenin ilk sırasında yer alan Microsoft'un kurucusu Bill Gates ise 97 milyar dolarlık servetiyle listede ikinci sırada yer aldı.

ZUCKERBERG 1 YILDA 10 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ: Geçen yıla göre serveti 10 milyar dolar azalan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, 61 milyar dolarlık servetiyle dördüncü sırada listede kendine yer buldu.

TRUMP LİSTEDE GERİLEDİ: ABD Başkanı Donald Trump ise listede 259. sıraya geriledi. Geçen yıl listede 248. olan Trump'ın serveti 3.1 milyar dolar ile bu yıl da aynı kaldı. 'En Zengin 400 Amerikalı' listesinde yer alan 10 isim ve 2018 servetleri şöyle: