HABER /  EKONOMİ

Fındık alımları bugün başlıyor

Giresun Ticaret Borsasına ait lisanslı depolar, bugünden itibaren fındık alımına başlayacak Toprak Mahsulleri Ofisinin kullanımına açıldı.

Abone ol

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile 2017 ürünü alımlarında yaptıkları iş birliğini 2018'de de sürdüreceklerini belirtti.

4.5 TONLUK KAPASİTEMİZ VAR
Borsa olarak lisanslı depoları ofisin kullanımına açtıklarını ifade eden İbaş, "2017 yılında TMO ile yaptığımız iş birliğini bugün (Perşembe) başlayacak alım sezonunda da sürdüreceğiz. Depomuzda yaklaşık 4,5 bin ton fındık alımı için kapasitemiz mevcut ve tamamını ofisin kullanımına açtık." dedi.

SERBES PİYASADA FİYATLAR ARTACAK
Lisanslı depoları ve ekiplerinin TMO'nun alımları için hazırlıklarını tamamladığını kaydeden İbaş, "Yarın sabahtan itibaren randevu alan çiftçilerimiz ürün teslimlerine başlayacak. İlk gün 65 üreticinin Giresun'da fındık teslimi için randevu aldığını öğrendik" diye konuştu.  İbaş, TMO'nun 1 Kasım'dan itibaren fındık alımına başlaması kararının, Giresun'da serbest piyasada fiyatların artmasını sağladığını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'li Ahmet Önal'dan teşoron işçilerle ilgili çok konuşulacak iddia!
Damar sertliğine dikkat edin! Ölümle sonuçlanabilir
Ofis ortamında sağlıklı yaşamak için ipuçları!
Safra kesesi ne işe yarar safra kesesi taşının en önemli belirtileri
Yakıtı biten Kepler teleskobu emekli oluyor
İstanbul ilçeleri coronavirüs vaka sayısı! Haritaya göre en çok korona olan ilçeler
Yorumlar