BIST 1.324
DOLAR 7,62
EURO 9,04
ALTIN 463,42

FETÖ'cüyüm diyen Burak Akın neden serbest bırakıldı?

"FETÖ'cüyüm" diyerek teslim olan Burak Akın çıkarıldığı adliyede serbest bırakıldı. Kara Kuvvetleri Komutanı'nı koruması olan Burak Akın'ın serbest kalması sürpriz oldu.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın, dün akşam yeniden adliyeye sevk edildi. Yüzünü göstermemek için şekilden şekile giren Burak Akın, adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine giderek, FETÖ üyesi olduğunu itiraf etmesinin ardından gözaltına alınan ve sorgulanan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Güler'in koruma subayı Burak Akın soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtmesi üzerine, savcının adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını istediği Akın, nöbetçi sulh ceza hakimliğince, haftada bir gün kolluğa imza verme şartı ve yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Burak Akın ile adliyeye getirilen yüzbaşılar Fuat Söylemez ve Abdülkadir Koçyiğit de etkin pişmanlıktan yararlanarak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.