BIST 1.529
DOLAR 7,36
EURO 8,90
ALTIN 411,12

Facebook'tan topladıkları yardımlarla bebek sahibi oldular

İngiltere'de bir çift tüp bebek tedavisi için Facebook aracılığıyla toplanan yardımlar sayesinde bir kız bebek sahibi oldu. Isla bebek Facebook aracılığıyla toplanan yardımlar sayesinde dünyaya geldi

Kanser tedavileri sırasında tanışan Marisha Chaplin ve Jon Hibbs, "tüp bebek tedavisi" diye bilinen IVF yöntemiyle bir bebek sahibi oldu ancak ikinci çocuk için tedaviye maddi durumları yeterli gelmedi. İngiliz çift bu sefer de tüp bebek tedavisi için Facebook aracılığıyla yardım kampanyası başlattı. Gerekli para toplandı, tedavi olumlu sonuç verdi ve genç çift kızlarını kucaklarına aldı. Isla bebek Facebook aracılığıyla toplanan yardımlar sayesinde dünyaya geldiği bilinen ilk bebek oldu.

Kanser tedavileri sırasında tanışan Marisha Chaplin ve Jon Hibbs, "tüp bebek tedavisi" diye bilinen IVF yöntemiyle bir bebek sahibi oldu ancak ikinci çocuk için tedaviye maddi durumları yeterli gelmedi. Sosyal medyada kendiliğinden bir araya gelen bir grup, çiftin çocuk sahibi olması için gerekli olan 2 bin poundu (yaklaşık 13 bin TL) topladı.

Marisha Chaplin, geçtiğimiz Cumartesi sezaryen doğum ile bir kız bebek dünyaya getirdi. Marisha doğum yapar yapmaz Facebook bağışçılarına müjdeli haberi verdiğini söyledi.

ÇOK MİNNETTARIZ... Marisha, "Cumartesi sabahı doğumda aldığım ilaçların hala etkisi altındayken bağışçılara mesaj yolladım. Bu şahane bir duydu. Tahmin ettiğimizden çok daha güzel. Bu noktaya gelebileceğimizi düşünmemiştik" diye konuştu. İlk çocukları Evie'nin de kardeşini çok sevdiğini söyleyen Marisha, çift olarak bağışçılara minnet duyduklarını belirtti.