Etikette bunlar yazıyorsa sakın almayın

Etikette bunlar yazıyorsa sakın almayın

Yapılan araştırmalara göre düzenli makyaj yapan kadınlar, güzel görünmek uğruna birçok zararlı kimyasalı da vücutlarına alıyorlar.

Etikette bunlar yazıyorsa sakın almayın - Sayfa 1

Farkında olmadan yapılan bu zararlı hareketten etiketleri doğru okuyarak kurtulabilirsiniz. ÜZERİNDE BUNLAR YAZIYORSA ALMAYIN! İşte makyaj malzemesi alırken ihtiyacınız olan etiket okuma rehberi...

Etikette bunlar yazıyorsa sakın almayın - Sayfa 2

Monoetanolamin Amin grubu organik bileşiklere dahil olan monoetanolamin kozmetik ürünlerde kullanılan ve oldukça riskli bir maddedir. Etiketlerde MEA içeriğini gördüğünüzde o ürünün kanserojen olduğunu unutmamalısınız. Monoetanolamin ve diğer amin bileşenleri en çok cilt temizleyicilerde kullanılır.

Etikette bunlar yazıyorsa sakın almayın - Sayfa 3

Formaldehit Etiketlerde formalin olarak görebileceğiniz formaldehit maddesi, cilt kremlerinden şampuan ve diş macunlarına kadar çoğu kişisel bakım ürününde bulunur. Isısı arttığı zaman zararlı bir kanserojene dönüşen formaldehit için bir çeşit zehir de denilebilir.

Etikette bunlar yazıyorsa sakın almayın - Sayfa 4

BHA ve BHT Hem gıda hem de kozmetik sanayisinde kullanılan maddeler BHA ve BHT, cilde emilimi gerçekleştiğinde kanserojen etki gösteren maddelerden birisidir. Alerjik özellikleri de oldukça yüksek olan maddelere sahip içerikli ürünler hassas kişiler tarafından kesinlikle uzak durulmalıdır.