BIST 4.790
DOLAR 20,07
EURO 21,54
ALTIN 1.255,29
MEDYA

Esra Erol'dan evlilik programlarıyla ilgili 'tarihi' açıklama!

Evlilik programlarıyla ilgili eleştiriler dur durak bilmezken, Esra Erol eleştirilere tarihi belgelerle cevap verdi.

Hafta içi hergün ATV ekranlarında sevenleriyle buluşan Esra Erol, dünkü canlı yayınında evlilik programları için yapılan eleştirilere cevap verdi. İşte evlilik programlarının atası...

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Ali Şükrü Çoruk, 1920 yılına dair Şehir Dergisi'nin "evlilik talepleri" bölümünü twitter hesabından paylaştı.

Esra Erol da, evlilik programlarıyla ilgili "Bizim kültürümüze uygun değil" eleştirilerine "Şehir" Dergisindeki izdivaç taleplerini örnek göstererek cevap verdi.

"Belgelerimle konuşuyorum"

Belgeyi göstermeden önce Esra Erol şunları söyledi:

İki sezonun en önemli konularından biri evlilik programlarıyla ilgili yapılan eleştiriler. Hatta bir ara KHK tarfından da kaldırıldığı söylendi."Evlilik programları bizim kültürümüze uygun değil" diye yorumlar yapılıyor. Fakat belgelerimle konuşuyorum. Aslında insanları bir araya getirme. İnsanların izdivaçlarına vesile olmak bizim toplumumuzda var. Hatta tarihi 1920'ye dayanıyor...

Dergide yer alan evlilik taleplerini paylaştı

Ünlü sunucu bu girizgahın ardından 1920 yılında çıkan "Şehir" dergisinde yer alan evlilik taleplerinden bazı örnekler gösterdi.

Sitene Ekle
Etiketler