Eski taş ocağına otel yaptılar! Gören bir daha bakıyor

Kıtalararası Shimao Otel'i (Shimao Wonderland InterContinental), eskiden içerisi su dolu taş ocağı olarak kullanılan şantiye yıkıldıktan sonra yerine inşa edildi...

Kıtalararası Shimao Otel'i (Shimao Wonderland InterContinental), eskiden içerisi su dolu taş ocağı olarak kullanılan şantiye yıkıldıktan sonra yerine inşa edildi. Taş ocağı üzerine inşa edilen ilk 5 yıldızlı otel olma özelliği taşıyan tesislerin, açılışının 20 Kasım'da yapılması planlanıyor. Çin'in Şangay şehrinde bulunan bu otelde konaklamak müşteriler için ilginç bir deneyim olabilir.

Muhteşem mimarisi ve ömrü tükenmiş taş ocağının üzerine kurulması itibariyle bir hayli ilginç ve çevre dostu olan Shimao Otel'i, Şangay'ın 30 km güneybatısında yer alıyor.

II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan ocak, 2000 yılında yeni çevre koruma yönetmelikleri nedeniyle kapatılmıştı. 2006 yılında Shimao Group'un bir otel inşa etmek için derin çukurdan yararlanmaya karar vermesiyledönüşüme başlandı. İnşaatın tamamlanması 12 yıl sürdü.

Atkins ve Studio JADE+QA ortaklığında Martin Jochman tarafından tasarlanan otel pek çok yenilikçi mühendislik çözümünü de barındırıyor.