Eşini swinger'a zorlayan, kızına cinsel istismarda bulunan babaya 27 yıl hapis

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı
Eşini swinger'a zorlayan, kızına cinsel istismarda bulunan babaya 27 yıl hapis

KOCAELİ'nde 26 yıl şiddet uyguladığı karısını swinger'a (eş değiştirme) zorladığı ve kızı M.U.'ya (12) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Erol U. (52), 27 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eşini swinger'a zorlayan, kızına cinsel istismarda bulunan babaya 27 yıl hapis - Sayfa 1

KOCAELİ'nde yaşayan Z.U.'nun (46), 26 yıl boyunca şiddet gördüğü, swinger'a zorlandığı ve kızı M.U.'nun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla eşi Erol U. hakkında açtığı davanın ikinci duruşmasında karar çıktı. 

Eşini swinger'a zorlayan, kızına cinsel istismarda bulunan babaya 27 yıl hapis - Sayfa 2

 Bandırma Açık Cezaevi'nde 16 Ocak'tan beri tutuklu bulunan, 'tehdit' ve 'çocuğun cinsel istismarı' suçlamalarıyla yargılanan Erol U., Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki son duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da müdahil olduğu davada Erol U., mahkeme heyetince yapılan yargılama sonucu 27 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Eşini swinger'a zorlayan, kızına cinsel istismarda bulunan babaya 27 yıl hapis - Sayfa 3

Öte yandan duruşma öncesi kadın meclisleri ve kadın dayanışma örgütleri, basın açıklaması yaptı. Yalova Adliyesi önünde bir araya gelen kadınlar, sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.

Eşini swinger'a zorlayan, kızına cinsel istismarda bulunan babaya 27 yıl hapis - Sayfa 4

Kadın Meclisleri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Sözcüsü Gülin Canbaz, "Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz. Babası tarafından istismara uğrayan M.U. ve eşi tarafından yıllarca şiddet görmüş, cinsel saldırıya uğramış anne Z.U. için adalet istiyoruz.