Esed'in katliam fotoğrafları 'Afrin yalanları'na malzeme oluyor

Terör örgütü PYD/PKK destekçileri, Esed rejiminin Mart 2011'den bu yana zulmettiği çocuklar üzerinden TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamaya çalışırken servis ettikleri fotoğraflarla Suriye'de çocukların dramı bir kez daha gözler önüne serildi.

TERÖR örgütü PYD/PKK destekçileri, Suriye'de kimyasal silahtan ablukaya kadar Esed rejiminin çocuklara yaptığı zulümler üzerinden Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamaya çalışması, Suriye'de işlenen suçları kez daha gündeme getirdi. Suriyeli çocuklar, 2011'den beri hava saldırılarının, klor gazının ya da silahlı çatışmaların hedefi olmaya devam ederken, terör destekçisi hesapların masum bedenler üzerinde yapmaya çalıştığı karalama kampanyası ise "bu kadar da olmaz" dedirtti.

Propaganda hesapları, Afrin'de yaralı çocuk fotoğrafı bulamayınca çareyi eli kanlı Esed rejiminin hedef aldığı çocuk görsellerini kullanmakta buldu. Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için farklı yer ve zamanda çekilmiş birçok fotoğraf kullanan terör destekçisi hesaplar, en çok Suriyeli çocukların acıları üzerinden prim yapmaya çalıştı. "TSK'nın Afrin'de çocukları hedef aldığı" yalanıyla paylaşılan görsellerin büyük bir kısmında Esed'in Halep'te Doğu Guta'da ya da Humus'ta hedef aldığı çocuklar yer aldı.

Hava saldırısından korkan Suriyeli 2 kardeşin ve Humus'ta yıkılmış bir evin duvarından bakan çocukların fotoğraflara yansıyan gözlerindeki endişe Suriye'de Esed rejimi tarafından hedef alınan yüzbinlerce çocuğun dramını bir kez daha gözler önüne serdi.

Terör örgütünün kara propagandasında kullandığı Halep'te enkaz altında kalmış bebek görseli de Esed rejiminin 2011'den bu yana öldürdüğü 21 binden fazla çocuğu hatırlattı. Esed'in abluka altında tuttuğu Doğu Guta'da, 2013'te yaptığı kimyasal saldırıda ölen çocukların cansız bedenleri bile PYD/PKK destekçilerinin kirli yalanlarına alet oldu. PYD/PKK destekçileri, TSK'yı karalamak için birçok yöntem denedi ama en çok Suriyeli çocukların acılarını kullandı.