BIST 10.992
DOLAR 33,05
EURO 35,92
ALTIN 2.517,88
GÜNCEL

Erzincan okullar tatil mi?

ERZİNCAN'da okullar tatil mi? Erzincan kar tatili verildi mi? Erzincan'da yollar kapandı. Peki Erzincan'da okullar tatil edildi mi? Erzincan'da hangi yollar kapalı? Erzincan-Sivas ve Erzincan-Gümüşhane karayolu ulaşıma kapandı.

ERZİNCAN'a yılın ilk karı yağdı. Erzincan'a yağan yoğun kar ve tipi yolları kapattı. Peki Erzincan'da okullara kar tatili verildi mi?  


Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, ağır tonajlı araçların, kayarak yolu kapatması sonucu, Erzincan-Sivas ve Erzincan-Gümüşhane karayolları ulaşıma kapandı. Edinilen bilgiye göre, Erzincan'da akşam saatlerinden itibaren kent merkezi ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve tipi, ulaşımda aksamalara neden oldu. Erzincan-Sivas ve Erzincan-Gümüşhane karayolları, kar yağışı ve tipi nedeniyle, ağır tonajlı araçların kayması sonucu, saat 17.00 itibarıyla ulaşıma kapandı. Erzincan-Sivas karayolunun 40. kilometresindeki Sakaltutan mevkisinde, ağır tonajlı araçların kayarak makaslama yapması sonucu yol trafiğe kapandı. Bazı sürücüler, araçlarını park alanı ve yol kenarına çekerek beklemeyi tercih ederken, bazıları ise şehir merkezine döndü. Erzincan Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ise şehir dışına çıkmak isteyen sürücüleri uyardı. Öte yandan, karayolları ekipleri, ulaşıma kapanan yollarda tuzlama ve yol açma çalışması yürüttü.

Sitene Ekle
Etiketler