HABER /  DÜNYA

Ermenistan'dan ilginç Türkiye kararı iptal ettiler

Ermenistan, Türkiye ile daha önce imzalanan protokolleri iptal ettiğini açıkladı. İptal gerekçesi olarak da 'Türkiye'nin protokollerin ruhuna uygun davranmadığını' iddia ettiler.

Rus haber ajansı Sputnik'in haberine göre, Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbandiyan, Türkiye ile 2009 yılında imzalanan ilişkileri normalleştirme protokollerini iptal edeceklerini söyledi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın aktardığına göre Nalbandiyan, Türkiye ile ilişkileri normalleştirme sürecinin 2008 sonbaharında başladığını ve Ekim 2009'da da iki ülkenin dışişleri bakanları tarafından protokollerin imzalandığı hatırlatılırken, bu protokollerin iptal edileceği belirtildi. 

TÜRKİYE'Yİ SUÇLADILAR: Protokollerin yürürlüğe girmesi için parlamentolar tarafından onaylanması gerektiğini aktaran Nalbandiyan, Türkiye'nin protokollerin ruhuna uygun davranmadığını iddia etti.

2018 BAHARINI BU PROTOKOLLERLE KARŞILAMAYACAĞIZ: Bakanın açıklaması şöyle: "Ermenistan Devlet Başkanı (Serj Sarkisyan) eylül ayında Erivan'ın protokolleri geçersiz sayacağını söyledi. O zamandan beri yürürlüğe girmeleri yönünde olumlu bir adım olmadı. Bu nedenle 2018 baharını bu protokoller olmadan karşılayacağız" 

ÖNCEKİ HABERLER
Trump'ın sağ kolundan küstah suçlama! Türkiye'den sert cevap
Sinsice arkadan yaklaştı düğünde oynayan çocuğa tekme attı
Google Çin’de yapay zeka merkezi açıyor
Berkin Elvan'ın annesi oğlunun vurulma anını izledi fenalık geçirdi
Arap ülkelerinin bazıları zirveye katılmadı
30 Ekim tatil mi 2019 29 Ekim ertesi gün okul var mı?
Yorumlar 11 yorum