BIST 1.547
DOLAR 7,39
EURO 8,98
ALTIN 440,88

Erdoğan Macron Merkel Johnson 4'lü zirvesi sona erdi

Anadolu Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya Başbakanı Merkel ve İngiltere Başbakanı Johnson'la telekonferansla görüşme gerçekleştirdi. Dörtlü zirvede; koronavirüsle mücadele bağlamında ortak hareket imkanları, İdlib'e yönelik insani yardım yöntemleri, sığınmacı meselesi, Libya'daki son durum, AB'nin durumu ve Türkiye-AB ilişkileri ele alındı.

4'lü zirve öncesi Kısıklı'daki konutundan ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'ne geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Dörtlü zirvede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele bağlamında ortak hareket imkanları, Suriye krizinin çözüm yolları, İdlib'e yönelik insani yardım yöntemleri, sığınmacı meselesi, Libya'daki son durum, Avrupa Birliğinin (AB) durumu ile Türkiye-AB ilişkiler ele alındı.

Video konferans görüşmesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de hazır bulundu.