BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,91
ALTIN 458,49

En son Yetenek Sizsiniz'de jürilik yaptı Özgü Namal'ın yeni mesleği olay

Kurtlar Vadisi dizisiyle adını duyuran ve bir dönem ekranların vazgeçilmezi olan Özgü Namal, şehir hayatından sıkılmış ve eşiyle birlikte köye yerleşmişti. Güzel oyuncunun yeni mesleği ise şaşırttı.

Bir dönem hem oyunculuğu hem sunuculuğuyla gözleri kamaştıran Özgü Namal, ekranlarda en son Yetenek Sizsiniz Türkiye'de jüri üyeliği yaparken görüntülenmişti. Serdar Oral’la beraberliği başlayınca oyunculuktan ve şehir hayatından vazgeçen Namal, geçtiğimiz aylarda görüntülenmiş ve Köyceğiz’de doğayla iç içe bir yaşam kurmuştu.

Reklamcı eşi Serdar Oral ile birlikte Muğla Köyceğiz'e taşınan Özgü Namal, Sırbistan'ın dünyaca ünlü peynirinden ilham alarak yeni bir işe atıldı. Belgrad'da Balkan eşeklerinin sütünden elde edilen ve dünyanın en pahalı peyniri olarak bilinen 'pule' peynirinin ününü duyan Özgü Namal ve eşi, bu peyniri Türkiye'de üretmek için kolları sıvadı. İkili, sütünden faydalanmak için Balkan eşekleri satın aldı.

Çift, pule peyniri yapmak amacıyla eşek yetiştirmeye başladı. Bu peynirin çok pahalı olmasının nedeni ise eşek sütünün nadir bulunması.

100 EŞEKTEN 1 KİLO PULE PEYNİRİ Anne sütüne eş değer olduğu açıklanan eşek sütünden elde edilen pule peynirinin kilosu 1 dolardan satılıyor. 100 eşeğin sütünden 1 kilo pule peyniri elde ediliyor ve bu bir kilo peyniri yapabilmek için de 25 kilo eşek sütüne ihtiyaç duyuluyor.