BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81

Emrah Karaduman'a şok davalık oldu! Ünlü söz yazarı sert konuştu

Aleyna Tilki'nin sevgilisi Emrah Karaduman'la yaptığı 'Dipsiz Kuyum' şarkısı Bergen'in 'Yıllar Affetmez' şarkısıyla benzetilmişti. Şarkının söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan mahkemeye başvuracak.

Yılların şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Etiler'de bir organizasyonda, Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'ın "Dipsiz Kuyum" şarkısının, yıllar önce yazdığı "Yıllar Affetmez" şarkısıyla aynı olduğunu söyleyerek "Onlardan bir özür bekliyorum, şarkının ne kadar alıntı olduğu araştırılıyor, yasal haklarımızı saklı olarak kullanacağız" dedi.

BELKİ İSTEMEDEN OLMUŞTUR: "Benim yıllar önce yazdığım, 'Yıllar Affetmez' şarkısını maalesef Aleyna Tilki belki istemeden ama bizim şarkıların üzerinden söz yazarak okumuş olabilir. Şarkının müziği ve melodisi bizden alınıp başka bir isimle lanse edildi. Bu bizi çok acıtıyor. Yani size ait olan bir güzelliğe birinin sahip çıkması ve hala yaşarken bunu yapmaları çok dokunuyor insana.

YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ: Şu an MESAM'da şarkının analizi yapılıyor ne kadar benzerliği ve ne kadar alıntı olduğu konusunda. Tabii ki yasal haklarımızı kullanmak zorundayız.

ONLARDAN BİR ÖZÜR BEKLİYORUM: O zaman tüm şarkıları alalım yağmalayalım. Onlardan bir özür bekliyorum. Bu kötü bir örnek aynı zamanda.