Emine Erdoğan'ın gelinlikli fotoğrafına bakın hiç görmediniz

Ünlü siyasetçiler, siyasetin yanı sıra toplum örnek olacak aile hayatları ve eşleriyle de ön plandalar. Türkiye Cumhurbaşkan'ı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan gelinlikli fotoğrafı ortaya çıktı. İşte 1978 yılında evlenen çiftin o fotoğrafı.

Dünya siyasetine yön veren politikacıların siyasi hayatları herkes için çok önemli. Bol tecrübeli bir özgeçmiş her zaman göz dolduruyor. Siyasi hayatın yanı sıra göz önünde olan bir şey daha var. O da aile hayatları. Siyasetçilerin aile hayatları da her daim mercek altında, özellikle de eşler. Dünyaca ünlü siyasetçilerin eşlerinin ne giydiğinden ne yaptığına kadar en ufak şey bile kritize ediliyor. Dünyaca ünlü liderlerin ve eşlerinin gençlik fotoğraflarını sizler için derledik. Albümde Angela Merkel, Hillary Clinton'ın yanı sıra Emine Erdoğan'ın 1978'de çekilen düğün fotoğrafı da var. Emine Erdoğan'ın bu fotoğrafını ilk kez göreceksiniz...

Angela Merkel'i bilmeyeniniz yoktur. Merkel şimdi dünyanın en güçlü kadınları listesinde zirvedeki isim. Berlin duvarının yıkıldığı 1989 yılında çekilen bu fotoğrafta, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve gelecekteki eşi Joachim Sauer Polonya'daki bir yaz kampında görülüyor.

Almanya Başbakanı, özel yaşamının gizliliği konusunda kötü bir üne sahip. Ailesini, arkadaşlarını, hatta çalışanlarını titizlikle gözlerden uzak tutuyor. Eşi Joachim Sauer kamuoyu önüne çok az çıkıyor. Bilim insanı olan Sauer, ilk eşinin soyadını taşıyan Merkel’in ikinci eşi.

ABD'nin 42'nci başkanı Bill Clinton ve geçen yıl gerçekleşen seçimlerde Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Hillary Clinton Yale Üniversitesi'nde hukuk okurken tanıştılar. 1975 yılından beri evli olan çiftin Chelsea adında bir kızı bulunuyor.