Elon Musk'un kaba yanıtları 2 milyar dolara mal oldu

Elon Musk'un kaba yanıtları  2 milyar dolara mal oldu

ABD’li girişimci Elon Musk, California’da katıldığı bir toplantıda, bir analistin sorusuna karşılık, ‘sıkıcı, aptalca’ yorumunu yaptı.

Elon Musk'un kaba yanıtları  2 milyar dolara mal oldu - Sayfa 1

ABD’li girişimci Elon Musk, California’da katıldığı bir toplantıda, bir analistin sorusuna karşılık, ‘sıkıcı, aptalca’ yorumunu yaptı. Bunun ardından Musk, bir diğer analistin sorduğu soruya da ‘çok yavan, beni öldürüyor’ diyerek yanıt verdi. Ancak Musk’ın bu kaba yorumları, Tesla Motors’a pahalıya mâl oldu... Musk’ın tepki çeken bu sözleri, sahibi ve CEO’su olduğu Tesla Motors’un hisselerinde bir gecede 2 milyar dolar değer kaybına yol açtı...

Elon Musk'un kaba yanıtları  2 milyar dolara mal oldu - Sayfa 2

Tesla Motors’un sahibi ve CEO’su olan Elon Musk’ın bir toplantıda sarf ettiği kaba sözler, sadece katılımcıların değil piyasaların da tepkisini çekti. ABD’li köklü yatırım şirketi Bernstein’in üst düzey analistlerinden Toni Sacconaghi, California’da önceki gün gerçekleşen bir oturuma telekonferans yoluyla katılan Musk’a, yeni üretilecek Tesla 3 model arabaların kârlılığıyla ilgili bir soru yöneltti. Musk bu soruya karşılık, “Aferdersiniz. Sıradaki. Sıkıcı, aptalca sorular hoş değil. Sıradaki?” diyerek yanıt verdi.

Elon Musk'un kaba yanıtları  2 milyar dolara mal oldu - Sayfa 3

Ters yanıtıyla katılımcıları bir anda şaşırtan Musk’ın ilginç yorumları ise bununla bitmedi... Bu kez RBC Capital Markets analistlerinden Joseph Spak, Musk’a, Tesla 3 ile ilgili yeni bir soru yöneltti. Soru üzerine 15 saniye bekleyen Musk, suskunluğunun ardından “Bu sorular çok yavan. Bunlar beni öldürüyor” diye cevap verdi.

Elon Musk'un kaba yanıtları  2 milyar dolara mal oldu - Sayfa 4

Musk ayrıca, araçlarının otomatik pilot moduyla ilgili olumsuz yorumlar yazan basın mensuplarına da çattı. Musk basın mensuplarına hitaben, “Gazetecilerin, otonominin daha az güvenli olduğunu insanlara düşündürtmesi oldukça sorumsuz bir hareket. Muhtemelen insanlar otomotik pilotu kapatıyor ve sonra da ölüyor. Buna çok sinirleniyorum” dedi.