BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
DÜNYA

Elon Musk Tayland'daki çocukları böyle kurtaracak

Sosyal meselelere olan duyarlılığı ve yeni ürün geliştirme tutkusuyla dikkat çeken Elon Musk, Tayland'da yaşanan kriz için de kolları sıvadı. 12 futbolcu çocuk ve antrenörlerini mağaradan çıkarma operasyonuna Elon Musk tarafından geliştirilen denizaltı da dahil olacak.

Sosyal meselelere olan duyarlılığı ve yeni ürün geliştirme tutkusuyla dikkat çeken Elon Musk, son hamlesiyle takdir kazanmayı başardı. Tayland'da takım olarak ziyaret ettikleri mağara kompleksinde kaybolduktan 9 gün sonra sağ olarak bulunan 12 futbolcu çocuk ve antrenörlerini mağaradan çıkarma operasyonuna Elon Musk tarafından geliştirilen denizaltı da dahil olacak.

NE OLMUŞTU? Yaşları 11 ile 16 arasında değişen 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörleri, 23 Haziran'da Tham Luang Nang Non Mağarası'na yaptıkları gezide mağaranın girişinin sularla kapanmasının ardından içeride mahsur kalmıştı.

Kayıp grup 9 gün süren arama çalışmalarının ardından bulunmuş ancak mağaranın bu bölümünün yağmur suyuyla dolması nedeniyle dışarı çıkarılamamıştı.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Tekirdağ tren kazasında enkaz kaldırma çalışmaları başladı!
Japonya'da sel faciası! Ölü sayısı 100'e çıktı
Röportaj sırasında kedisinin gazabına uğrayan tarihçi
Hastane önünde acı bekleyiş sürüyor!
Kazanın acı bilançosunu Bakan Akdağ açıkladı
Bakan Arslan ve Demircan olay yerinde
İsrail'de rehin tutulan Ebru Özkan'dan ilk görüntüler!
Fox Tv sunucusu canlı yayında fena rezil oldu! Rejiye patladı
Ege'nin Hamsisi 1. bölüm fragmanı
Darısı Başımıza 2. bölüm 2. fragmanı