BIST 1.331
DOLAR 7,78
EURO 9,46
ALTIN 460,48

Elazığ'da bin TL’ye hurdadan aldı ortaya muhteşem bir otomobil çıkardı

İhlas Haber Ajansı

ELAZIĞ'da bir kişi bin TL’ye aldığı hurda otomobile, 15 bin TL masraf edince ortaya muhteşem bir otomobil çıktı. Otomobile 50 bin TL teklif geldiğini ancak vermediğini belirten adam, aracı ilerde kızına bırakacağını söylüyor.

Elazığ’da klasik otomobil tutkusu bulunan bir çocuk babası 60 yaşındaki Ateş Yağmur, 7 yıl önce bir köyde çürümeye terk edilmiş 1974 model Anadol marka otomobili görünce, bin liraya satın aldı. Otomobilin orijinal parçalarına dokunmadan 15 bin lira masraf eden Ateş, aracı yürür duruma getirdi. Daha sonra özenle bakımları yapılan 46 yaşındaki otomobil, rengi ve görselliği ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Otomobiliyle her gün ilgilenen ve çocuğu yerine koyan Yağmur’a satması için 50 bin lira teklif edildi ama o bunu kabul etmedi. 100 bin TL verseler dahi aracını satmayacağını belirten Yağmur, aracını kızına bırakacağını dile getirdi.

"Bin liraya aldım...Çekiciye atıp getirdim"

Aracı köyde birinden aldığını belirten Ateş Yağmur, “Bin liraya aldım. Baktım beğendim. Çekiciye atıp getirdim. Millet bana güldü. Araba arabalıktan çıkmış götür sahibinden paranı geri al dediler. Bende yaptım, ayağa kaldırım. Çok masraf ettim. Hobimdir, klasik araca para harcamayı severim. Lüks araba sevmem bana gelmez. 1974 model yerli yapımdır. 15 bin lira masraf yaptım. Üzerinde koltuk diye bir şey yoktu. Bir kızım var, bu da benim oğlum. İnsan evladından ayrılır mı ayrılmaz. Aracımı çok seviyorum” dedi.

"Vasiyet yaptım, öldüğümde kızıma vereceğim"

Günlük temizlik yaptığını aktaran Yağmur, şöyle konuştu: 50 bin TL verdiler vermedim. 100 milyar verseler vermem. Satmaya niyetim yok. Değeri biçilmez bu aracın. Sevdiğimden satmıyorum. Vasiyet yaptım, öldüğümde kızıma vereceğim. Oda oğluna verir. Hatay ve İskenderun’a gittim. 2 bin 300 kilometre yol yaptım yorulmadım.